Головна » 2015 » Листопад » 12 » День української писемності та мови

Мова моя українська,

Батьківська, материнська,

Я знаю тебе не вивчену –

Просту,  домашню, звичну,

Не з-за морів покликану,

Не з словників насмикану

Такими словами почалося  9 листопада свято в Ніжинській гімназії №16, присвячене Дню української писемності та мови, яке підготували та провели учні 10 класу разом з учителем української мови та літератури Тимченко С.В.

Вони познайомили учнів  з виникненням  та розвитком української писемності. Пригадали  тернистий шлях боротьби української мови за незалежність, презентуючи «СКОРБОТНИЙ  КАЛЕНДАР УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ».Читаючи поезії, показували багатющі можливості нашої мови. Адже слово здатне робити чудо і хвилювати найтонші струни людського серця.

На святі читали гуморески про мову, інсценізували поезію В. Сіренка «Балада про перевертня», показували сценки. Кожним своїм номером доводили, що  мова — це показник культури людини. А на завершення прозвучала поезія В. Баранова  «До українців» та пісня про мову.

Переглядів: 235 | Додав: torya | Рейтинг: 5.0/1