1. Ці правила безпеки проведення занять у плавальному басейні (далі – Правила) поширюються на всіх учасників навчально-виховного процесу у плавальному басейні – учнів, учителя фізичної культури під час проведення занять із навчальної, спортивної та оздоровчої роботи відповідно до розкладу занять у басейні, затвердженого керівником навчального закладу.

2. До занять з плавання допускаються всі учні, які пройшли медогляд у лікувально-профілактичному закладі, мають довідку на право відвідування басейну.

3. У групах спортивного та фізкультурно-оздоровчого плавання учні, які не вміють плавати, повинні пройти курс початкового навчання. Комплектування груп проводиться на перших заняттях із урахуванням віку, стану здоров’я і ступеню підготовленості тих, хто займається плаванням. Групи дітей, що навчаються плаванню, не повинні перевищувати 10-12 учнів.

4. Навчання з плавання учнів дозволяється проводити в мілкій частині ванни плавального басейну, при цьому слід відокремити від глибокої частини розподільним шнуром з поплавками. Навчання з плавання у глибокій частині басейну дозволяється за наявності засобів, що попереджують нещасні випадки на воді (рятівні круги і пояси (жилети), надувні манжети, гумові надувні кулі (м’ячі), шести тощо).

5. Вхід учнів до ванни басейну дозволяється тільки через роздягальню. Учні приходять у роздягальню, переодягаються у купальні костюми і проходять у душову кабінку. Заняття у плавальному басейні дозволяється тільки в купальному костюмі і шапочці. Учні повинні мати при собі мило, губку, полотенце, плавальні приналежності (плавальні шапки, костюми), гумове взуття. Кожний учень, який проходить до ванни басейну, повинен пройти до басейну через душ і проточну ножну ванну.

6. Після закінчення занять у басейні учні повинні прийняти душ і залишити роздягальню з урахування часу перерви.

7. Учням дозволяється перебувати у басейні тільки під наглядом учителя (інструктора з плавання) і тільки на вказаних ним доріжках.

8. Початок і закінчення заняття з плавання у басейні здійснюється за командою учителя після проведення переклички присутніх на уроці. Тільки вчитель може допустити до занять учня, який запізнився, а також дозволити вийти з води до загального сигналу.