Мала Академія Наук… Скільки в цих трьох словах невідомого для пересічного школяра. Але не для гімназистів. Для них -  це звична справа. Під час осінніх канікул у Ніжинській гімназії №16 було проведено засідання учасників МАН та їх наукових керівників під керівництвом завуча з навчально-виховної роботи Баксічевої І.С. У цьому навчальному році девʾять старшокласників працюють над своїми науковими роботами. Це роботи з фізики, економіки, зарубіжної літератури, художньої культури, історії України.

Перед присутніми зі своєю роботою-дослідженням виступив учень 10 класу Борис Володимир. Він щойно повернувся зі Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України», яка проходила в м. Києві. Тема роботи -  «Шляхи підвищення ефективності процесу термічної деаерації води на котельнях». Свій науковий, але надзвичайно цікавий виступ Володимир супроводжував наочними матеріалами.

Учасники засідання почерпнули багато корисного для себе. Тепер на них чекають контрольні роботи з профільного предмету та перший тур захисту своїх манівських робіт, який відбудеться у гімназії в грудні, а міський тур – у січні. Успіхів і перемоги всім творчим і талановитим, працьовитим і наполегливим.

28 грудня 2015 року відбулося шкільне засідання першого туру МАН. Девʾять учасників, учні 9-11 класів та їх наукові керівники, представили свої роботи педагогічному колективу. Перші наукові праці, перші досягнення в науковій сфері, хвилювання… Великий інтерес викликала робота учениці 11 класу Банзерук Ангеліни, виконана на англійській мові. Цікаві презентації своїх робіт показали Риженко Тетяна, учениця 10 класу, Мірошниченко Дарія, одинадцятикласниця та інші.

Вітаємо всіх учасників МАН із наступаючим Новим 2016 роком! Бажаємо успіхів у навчанні, міцного здоровʾя та перемоги на міському конкурсі, який розпочне свою роботу з 18 січня.