Адреса: 16600м. Ніжин, Чернігівської області, вул. 3-й мікрорайон, б. 11. https://maps.yandex.ua/-/CVsgn4i6

Телефон: (04631)31203

e-mail: nnvk16-nizhyn@ukr.net

Рік заснування: 1990

Паспорт закладу

ННВК  № 16 "Престиж" розташований в ІІІ Мікрорайоні, забудованому багатоквартирними будинками, в яких проживають сім'ї працівників заводу "Ніжинсільмаш", військових частин, будівельних організацій міста та району, хлібозаводу, педагогічного університету, пивзаводу.

В зону обслуговування школи входить і значний одноповерховий жилий сектор вулиць: Синяківська, Шевченка, Мохового, Менделєєва, Бовкуна, 40 років ВЛКСМ, Рокосовського, 8 Березня, Ветеринарний провулок.

Небайдужі ні учні, ні вчителі до навколишнього довкілля. Кожної весни ми прибираємо прилеглу територію. Як радісно на душі, коли навколо чисто і прибрано, посаджені молоденькі деревця, квіти. І це все зроблено руками учнів гімназії. А те, що зробив сам – завжди цінується.

ННВК  № 16 "Престиж" пишається і своїм парком. Він посаджений на честь людей, які загинули, рятуючи людство від Чорнобильського лиха. Учні та вчителі закладу ведуть активну роботу по благоустрою парку.

Перший директор Ніжинської гімназії № 16 - Тарасенко Надія Миколаївна.

1990-1999 р.р.

Саме Тарасенко Надія Миколаївна в 1990 році започатковувала, організовувала, відкривала школу № 16 з поглибленим вивченням англійської мови. Багато чому навчалася тоді: і триматися на ногах по 10-12 годин, і удар тримати. Але змогла головне - вчительську команду підібрати і створити атмосферу.

Зі спогадів Шамшуріної Євгенії Степанівни, заступника директора з навчально-виховної роботи: "Я була відверто вражена й зачарована тією атмосферою співпраці, взаємодопомоги, творчості й натхнення. Пам'ятаю, як на гімназійних святах ми, вчителі, щиро й самовіддано співали "Надежда, мой компас земной!". І це було правдою. Кожного ранку о 8-й годині Надія Миколаївна вже  на роботі. Усе вирішується швидко, раціонально. І одночасно - мудро й тактовно, враховуючи особливості кожного вчителя й кожної окремої ситуації. Гімназія працює як налагоджений механізм - чітко й надійно. А навчалося тоді майже півтори тисячі учнів!

У директора Тарасенко вчилися творити, самовдосконалюватися, перемагати в олімпіадах і ярмарках педагогічної майстерності. Не секрет, що гімназія № 16 завжди була кузнею відмінних кадрів. Багато педагогів, які успішно працюють нині в агроінституті та університеті, починали свій трудовий шлях в нашому навчальному закладі. І я впевнена: з вдячністю згадують і педагогічний колектив, і першого директора Надію Миколаївну Тарасенко. Бо вона вчила любити свою справу - робити все, за що берешся, добре.

Ніби такі прості й звичні слова, але втілити їх у життя під силу тільки справжньому вчителю, справжньому сенсею. Я навмисне вжила це іноземне слово, бо для націй які так називають вчителя, це людина  - висока й свята. Впевнена, що і у нас той, хто працює так, як Надія Миколаївна, хто надає приклад і надихає, заслуговує на глибоку вдячність і щиру шану.

Низький уклін, Вам, справжній Вчителю, від імені усіх колег, учнів, батьків, від усієї громади."

Крутько Людмила Борисівна

1990-2013 директор Ніжинської гімназії № 16.

Народилась в 1952 році в м. Чернігові. З 1960 по 1970 рік навчалась в Ніжинській середній школі № 1. В 1970 році вступила на фізико-математичний факультет НДПІ ім. М. В. Гоголя, який закінчила в 1975 році.

1975-1979 – працювала вчителем математики та фізики в Ярославській середній школі Бобровицького району.

1979 -1984 – методист в методкабінеті Ніжинського міського відділу освіти.

1985-1988 – інспектор шкіл Ніжинського міського відділу народної освіти.

1988-1990 заступник директора з навчально-виховної роботи середньої школи № 10 м. Ніжина.

Крутько Людмила Борисівна працювала в школі-гімназії № 16 з першого року її заснування.

1990-1999 – заступник директора з навчально-виховної роботи, куратор гімназії.

1999-2013 – директор Ніжинської гімназії № 16.

За фахом – фізик, за покликанням душі – педагог. Високі знання педагогіки, психології, методична грамотність, творчий підхід до навчання і виховання школярів, організованість, висока працездатність і самовіддача, зацікавленість в результатах і якості своєї праці та всього колективу педагогів є основними рисами Крутько Людмили Борисівни.