Головна » 2015 » Жовтень » 30 » Науково-практична конференція "Ніжинці відомі й невідомі: особистісний фактор в регіональній історії"

28 жовтня в гімназії відбулась Міськрайонна краєзнавча науково-практична конференція "Ніжинці відомі й невідомі: особистісний фактор в регіональній історії". У конференції взяли участь 38 дослідників, серед яких були знані науковці міста, викладачі кафедри історії України та політології НДУ імені Миколи Гоголя, вчителі й учні міських та районних ЗОШ. Загалом же, в рамках конференції, гімназія приймала 45 гостей.

На пленарному засіданні виступили професори - Самойленко Григорій Васильович, Луняк Євген Миколайович, кандидати історичних наук - Кривобок Олександр Павлович, Потапенко Максим Васильович, старший науковий співробітник відділу історичного пам'яткознавства, керівник Півнично-Східного регіонального відділення Центру пам'яткознавства НАН України - Зозуля Сергій Юрійович, науковий співробітник Ніжинського краєзнавчого музею ім. І.Г. Спаського - Ємельянов Віктор Миколайович, старший викладач кафедри історії України та політології НДУ ім. Гоголя - Дудченко Геннадій Миколайович, учителі, представники ЗОШ міста та Ніжинського району - Кресан Ж.В., Кресан А.О., Труш О.М., Нагорна Н.М., Веклич В.О., Авраменко Н.Д., Рубан Т.М., а також гість з міста Києва - Коломієць С.М.

Після пленарного засідання було організовано роботу двох секцій, в яких презентували свої дослідницькі проекти юні науковці - учні 6-11 класів міського ліцею, гімназії № 16, міських ЗОШ № 7, № 9, № 10, № 13, № 15, а також Сальненського НВК та Лосинівської ЗОШ.
На конференції були представлені 24 цікаві наукові доповіді про наших земляків, чиї імена всесвітньовідомі, малознані чи зовсім невідомі для широкого загалу. Про людей, які прославили Ніжинщину, які своєю діяльністю сприяли розвитку регіону чи держави уцілому, про людей, життєвий шлях яких захоплює та є прикладом для наслідування. За предмет дослідження науковці обрали діячів різних епох від XVII століття й до сучасності - театралів, митців, літераторів, педагогів, меценатів, військових, підпільників, представників органів влади, лікарів, духовних осіб...
В рамках науково-практичного заходу, що тривав більше 5 годин, учні мали унікальну нагоду поспілкуватися з титулованими дослідниками, розширити й поглибити свої знання з історії рідного краю, перейняти досвід поблічного виступу та отримати консультацію фахівців-істориків.
Конференція відбулася в теплій і доброзичливій атмосфері. Щира подяка усім гостям та учасникам, які відгукнулися на наше запрошення.
Переглядів: 281 | Додав: torya | Рейтинг: 0.0/0